КИСЛОТА. 9 КЛАС
Цілі: сформувати знання учнів про нітрогеновмісні сполуки; показати склад і будову на прикладі амінооцтової кислоти; ознайомити
учнів з молекулярною та структурною формулами амінооцтової кислоти — біфункціональною сполукою, що міаить аміно- та карбоксильну функціональні групи, її амфотерними властивостями; показати поширення амінокислот у природі, їх біологічну роль, застосування.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Форма уроку: урок-суд. .
Форми роботи: рольова гра, фронтальна бесіда, робота з таблицями.
Обладнання: таблиці «Характеристика амінооцтової кислоти», «Загальна структурна формула амінокислот», «Аліфатичні
амінокислоти».
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Як
ви вважаєте, що це за сполуки?
Ці
органічні речовини, Немов в будиночку цеглини, Будують кожний організм,
Приносять людям оптимізм.
Це
амінокислоти, а їх властивості настільки цікаві, що викликали суперечку, яку ми
спробуємо розв'язати.
НІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Суддя.
Усім встати. Починається суд! Пане секретар, зачитайте причину, з приводу якої
ми сьогодні зібралися.
Секретар.
Пані Карбоксигрупа й пані Аміногрупа сперечаються з приводу класової
приналежності панянки Амінооцтової кислоти.
Суддя.
Шановна пані Амінооцтова кислота, прошу показати ваш паспорт та в усній формі
підтвердити Ваші дані.
Амінооцтова кислота. Прошу!
Амінооцтова кислота дає таблицю [див схему /), яку секретар вивішує на дошці.
Структурна формула: NH, - СН, -СООН. Молекулярна маса; 75,07. Густина: 1,607 г/см3. Температура плавлення: 290"С.
Немає коментарів:
Дописати коментар